Kurum İşleyişleri

Kurum İşleyişleri

Kurum İşleyişleri İle İlgili Danışmanlık Hizmetlerimiz

Kurumun Çalışması ve Rutin İşlemler

Kurum açılış işlemleri ne kadar zorlu bir süreçse kurum açıldıktan sonra da takibi yapılması gereken çeşitli işlemler bulunmaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse resmi yazışmalar, personel işlemleri, program ilaveleri, program değişiklikleri, kursiyer kayıtları, sertifikasyon işlemleri, muhasebe işlemleri, hukuki süreçler, MEBBİS ve E-OTOMASYON Sistemi’nin kullanımı olarak sıralayabiliriz. Kurumun her an denetime hazır halde bulundurulması bilgi ve beceri gerektirir. Kurum işleyişinde kötü sürprizlerle karşılaşmamanız için Elçin Danışmanlık olarak tecrübemizi, bilgi birikimimizi sizlerin hizmetinize sunmaktayız.

Kurum Bilgilerindeki Değişiklikler

Zaman içinde kurumda yapılan bazı değişiklikler İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bildirilmesi gerekmektedir. Yapılması gereken kurum bilgilerindeki değişiklikleri genç, dinamik, yenilikçi aynı zamanda tecrübeli ekibimizle yürütebilirsiniz.

Kurucu/Kurucu Temsilcisi İşlemleri

Kurucu – Kurucu Temsilcisi değişlikleri ve buna bağlı sürecin takibini bizlerle yapmanız piyasadaki farkınızı ortaya koyacaktır. Elçin Danışmanlık farkıyla tanışmak ve bilgi almak için iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

MEB kurslarında kurucu ve kurucu temsilcisi seçimi çok önemlidir. MEB’e bağlı bir kurs olduktan sonraki tüm adımlar da yönetmelik ve yönergeler dahilinde olmalıdır. Kurucu temsilcisi ya da kurucu değişikliği de bunlardan biridir. Bu değişiklik işlemleri, kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatını veren merci tarafından sonuçlandırılmadıkça değişiklik işlemleri tamamlanmış sayılmaz. Dolayısıyla değişiklik işlemlerinizi olması gereken standartlarda yapmalısınız.

Kurum Devri

Kurum devir işlemleri başlı başına titizlikle yürütülmesi ve yönetilmesi gereken bir süreçtir. Bizi tercih etmeniz durumunda, kurum devirlerinde dikkat edilmesi gereken hususların tespit ve kontrol edilmesi, devir senetlerinin hazırlanması ve devirdosyasının tanzimi aşamalarını siz değerli müşterilerimiz adına tecrübeli ekimiz yürütecektir.

Kurumun, kuruculuk koşullarını taşıyan başka bir gerçek veya tüzel kişiliğe devredilebilmesi için yapılacak işlemler MEB’in belirlediği yönetmelik dahilinde olmalıdır. Muhtelif kurs devir işlemleri tamamlanmadan kurumun geçerliliği de olmayacaktır. Şartlar dahilinde devir işlemi yapmak isteyenler için danışmanlık hizmetlerimiz avantajlı olacaktır.

Kurum Nakli

Zaman içinde kurumunuzun yer nevi değişikliği (nakil) yapması gerekebilir. Örneğin; mevzuattan kaynaklanan değişiklikler, ihtiyaç nedeniyle yapılması gereken yer değişiklikleri (kurumun açıldığı binadan farklı bir yere geçiş yapacak olması) gibi.

Kurumunuzun böyle bir durumla karşılaşması durumu işlemlerin tıpkı kurumun yeni açılışında olduğu gibi titizlik ve dikkatle işlemlerin yürütülmesi gerektiği anlamına gelmektedir. İster mevzuattan kaynaklanan sebepler isterse ihtiyaçtan kaynaklanan sebeplerden olsun nakil sürecinizi sorunsuz ve kısa zamanda halledilmesi ekibimizin temel prensibidir.

Kurumuzun başka bir binaya nakledilmesi için MEB tarafından şart koşulan belirli adımları ve prosedürleri uygulamanız gerekmektedir. İzin işlemlerini tamamlamayan kurumların yeni binalarında öğrenci kaydı yapmaları ve öğretime başlamaları yasak olduğu için okulunuzun kapatılmasını istemiyorsanız alanında uzman, bu işi yıllardır yapan danışmanlık firmalarına ihtiyacınız olacaktır.

Kurum Dönüşümleri

İsteğe bağlı veya mevzuat değişiklikleri nedeniyle farklı bir alanda eğitim-öğretim faaliyetine devam etmek isteyen değerli müşterilerimiz, tecrübemizi, bilgi birikimimizi kaliteli hizmetimizle tanışmak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Dershanelerin kapatılması kararıyla birlikte eğitim kurumlarını özel okullara dönüştürme hızı da artmıştır. Var olan muhtelif kursların da MEB’e bağlanması ya da özel kuruma dönüştürülmesi gereklilik olmuştur. Ancak özel okul açmak gibi dönüşüm işlemleri de zorlu bir süreci kapsamaktadır. Dolayısıyla danışmanlık hizmetleri almak avantajlı olacaktır.

Kat ve/veya Blok İlavesi

Mevcut kurum binasının ihtiyacı karşılamaması ve yeni eğitim yerlerinin kuruma ilave edilmesi zaman içinde ihtiyaç haline gelebilir. Kuruma kat veya blok ilave edilmesi konusundaki iş takibini sizler adına biz yürütelim.

Yerleşim Planı Değişiklikleri

Kurum kontenjanında bağlı olsun ya da olmasın mevcut yerleşim planında değişiklik yapılması gerekiyorsa bunun nasıl yapılacağı konusunda bilgi almak ve bizimle tanışmak için iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Özel okul  ve kurs açma danışmanlığı kapsamında binanızın yerleşim ve kontenjan işlemleri de yapılır. Kuruma bina, blok veya kat ilavesi yapmak suretiyle kontenjan veya yerleşim planında değişiklik yapmak için uygulanması gereken prosedürler vardır. Ancak bu prosedürleri planlamak ve uygulamak da uzmanlık isteyen bir alandır. Binanın sağlam olduğuna dair raporların alınması, yangın ve diğer afet durumlarına karşı önlemlerin alınması, bina ve çevresinin sağlık yönünden uygun olması gibi süreçler yürütülmektedir.

Bizimle İletişime Geçmek İçin

Formu doldurup mesaj bırakabilirsiniz.