Özel Ortaokullar

Özel Ortaokullar

ÖZEL ORTAOKUL AÇILIŞ HİZMETLERİMİZ

Özel Ortaokul Açılış Danışmanlık Hizmetleri

Özel bir ortaokul açabilmek adına MEB’in uygun görmüş olduğu kurallara uygun hareket etmek gerekiyor. Öncelikle herkes özel bir ortaokul açamıyor ve yine her yerde ortaokul açmak mümkün değil.

Özel ortaokul açılış danışmanlık hizmetleri sayesinde kısa yoldan en uygun maliyetle okul açmak istemez misiniz? Siz karar verin, biz de sizlere yol gösterici olalım.

Ön Danışmanlık Hizmetleri

Ortaokul açmak istiyorsanız öncelikle alanın kendine ait bir bahçesi olmak zorundadır. Aynı zamanda müstakil olan binalarda ortaokul açmak çok daha kolay olacaktır.

MEB belirli kurallara uygun olan işletmelere ruhsat veriyor. O nedenle öncelikle MEB’in sizlerden neler beklediğini bilmek gerekiyor. Kurucuların belgelerinden alanın belgelerine kadar tüm belgelerin düzenli bir şekilde sunulması önemlidir.

Özel ortaokul açılış danışmanlık hizmetleri kapsamında gerekli olan tüm ön danışmayı sizlere sağlıyor, nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda sizlere yardımcı oluyoruz.

Plan ve Projelendirme Hizmetleri

Bir okul açılacaksa açacak kişinin bütçesi çok önemlidir. Bütçenizi aşmadan bir plan yapabilmek ise tecrübe işidir. Eğer ki daha önce bir okul açmadıysanız bizden yardım alabilirsiniz.

Bütçeniz dahilinde sizlere en uygun hizmeti sağlıyoruz. Hem örnek projeler üzerinden hem de sizin projeniz üzerinden bir optimizasyon yapıyor, sonucunda en uygun maliyetli projeye karar veriyoruz.

Özel ortaokul açılış danışmanlık hizmetleri sayesinde, bütçenize nazaran en uygun ve en işlevsel olan kurumu kurmanızda yanınızda oluyoruz. Yapmanız gereken tek şey hayalinizdeki okulu bizler ile paylaşmak olacaktır.

Açılış Sonrası Hizmetleri

Yer bulma, planlama, projelendirme ve daha fazlasında sizlere yardımcı oluyoruz ancak, işlevimiz bunlar ile sınırlı değil. Bir yandan da açılış sonrasında sizlere destek veriyoruz.

Okul açmak her ne kadar zor olsa da okulun kadrosunu oluşturmak çok daha zordur. Çünkü okulların kalitesini belirleyen unsur personellerdir. O nedenle açılış sonrasında personel konusunda sizlere yardımcı oluyoruz.

Özel ortaokul açılış danışmanlık hizmetleri sayesinde öğrenci kayıt aşamasından müfredat aşamasına kadar olan tüm bölümlerde profesyonel bir yardım alma şansına sahip olacaksınız. Bu hizmet sayesinde,

  • Bütçenize en uygun projelendirmeyi elde etmiş oluyorsunuz.
  • Bakanlıklardan alınacak olan izinler ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.
  • Açılış sonrasında doğabilecek tüm sıkıntılar için belirli bir önlem almış oluyorsunuz.

İşinin ehli olan kişiler ile bir plana başlamak hem zaman açısından hem de bütçe açısından sizlere büyük avantajlar sağlar. Bu nedenle mutlaka bir danışmanlık hizmeti almalısınız.

Özel ortaokulu açma işlemleri MEB kanun, yönetmelik ve yönergelerine göre yürütülmekte olup ortaokul açma işlemlerinde yatırımcının dikkat etmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Sektörde olan deneyimimiz sayesinde çok karmaşık gelen ortaokul açma işlemlerinde doğru ve en az maliyet ile en kolay açılışı sağlayıp devamlılık için gerekli rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Elçin Danışmanlık olarak ortaokul açma işlemlerinde; ortaokul binasının hazırlanmasından ruhsatın alınmasına kadar geçecek sürede ve kurum açılışından sonra da işleyiş konusunda danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunuyoruz.

ÖN DANIŞMANLIK HİZMETİ

Özel ortaokulu kurulumu ile alakalı projenizin detaylarını dinleyip  alternatif yöntemleri oluşturuyoruz. Bütçeniz dahilinde açılabilecek özel ortaokulu için hazırlanan proje doğrultusunda uygulamaya geçiyoruz.

YER SEÇİMİ VE PLANLAMA

Özel ortaokulunuz için uygun olan detayları belirleyip, daha önce yapmış olduğumuz projeler yada size özel hazırlanan proje örneklerine bakarak seçilen binanın yerleşim planı detaylarını oluşturuyoruz.

Projelendirme ve Onay Alma

Oluşan yerleşim planına bağlı olarak kurucu-kurucu temsilcisine ait belgeler, itfaiye raporu, çevre-sağlık raporu, teknik raporlar ile kurum açılışına ilişkin diğer evrakları da hazırlayıp onay almak üzere süreci takip ediyoruz.

AÇILIŞ SONRASI DESTEK

Ortaokulu açılışından sonra kurucu-kurucu temsilcisine işleyiş hakkında seminerler düzenleyerek istihdam edilecek personelin atama işlemleri, öğrenci kayıtları ve kurum işleyişi hakkında danışmanlık yapıyoruz.

UNUTMAYIN

MEB, izinsiz olarak eğitim-öğretim faaliyeti gösteren kişi ve kuruluşlara yürürlükte bulunan brüt asgari ücretin 20 katı idari para ile eğitim-öğretim yapılan binayı mühürleyerek kapatma cezası uygulamaktadır.

ÖN DANIŞMANLIK HİZMETİ

Özel ortaokul kurulumu ile alakalı projenizin detaylarını dinleyip alternatif yöntemleri oluşturuyoruz. Bütçeniz dahilinde açılabilecek özel ilkokul için hazırlanan proje doğrultusunda uygulamaya geçiyoruz.

Yer Seçimi ve Planlama

Özel ortaokulunuz için uygun olan detayları belirleyip, daha önce yapmış olduğumuz projeler yada size özel proje örneklerine bakarak seçilen binanın yerleşim planı detaylarını oluşturuyoruz.

Projelendirme ve Onay Alma

Oluşan yerleşim planına bağlı olarak kurucu-kurucu temsilcisine ait belgeler, itfaiye raporu, çevre-sağlık raporu, teknik raporlar ile kurum açılışına ilişkin diğer evrakları da hazırlayıp onay almak üzere süreci takip ediyoruz.

Açılış Sonrası Destek

Ortaokul açılışından sonra kurucu-kurucu temsilcisine işleyiş hakkında seminerler düzenleyerek istihdam edilecek personelin atama işlemleri, öğrenci kayıtları ve kurum işleyişi hakkında danışmanlık yapıyoruz.

UNUTMAYIN

MEB, izinsiz olarak eğitim-öğretim faaliyeti gösteren kişi ve kuruluşlara yürürlükte bulunan brüt asgari ücretin 20 katı idari para ile eğitim-öğretim yapılan binayı mühürleyerek kapatma cezası uygulamaktadır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin

Formu doldurup mesaj bırakabilirsiniz.