Özel Liseler

Özel Liseler

ÖZEL LİSE AÇILIŞ HİZMETLERİMİZ

Özel Lise Açılış Danışmanlık Hizmetleri

Özel bir lise açmak, sanıldığından biraz daha zordur. Özellikle de projelendirme aşamasında çok fazla dikkat edilmesi gereken unsur vardır. Üstelik yapılacak tek bir hata projenin onaylanmamasına neden olabilir. O nedenle özel lise açılış danışmanlık hizmetleri almak en ideal seçeneklerden biridir.

İnsanlar bilmedikleri konularda bilen birinden yardım alarak başarılı olabilir. O nedenle de öncelikle işinin ehli bir danışmanlık bürosu ile çalışmak gerekiyor. Özel liseler konusundaki tecrübemiz ile sizlere her konuda yardımcı oluyoruz.

Gerekli Olan Belgeler

Lise açarken belirli belgelerin sunuluyor olması önemli bir konudur. Ancak, hangi belgenin hangi kuruma sunulacağı, ne zaman sunulacağı, sıralaması önemli unsurlardır. Bu konularda bilgi sahibi değilseniz özel lise açılış danışmanlık hizmetleri sayesinde kolay bir şekilde işleri yoluna koyabilirsiniz.

MEB belirli kanun ve yönetmeliklere bağlı bir şekilde okul açılmasına izin veriyor. Tüm bu kurallara uyum sağlayabilmek adına bir dosya oluşturmanız isteniyor. Bu dosyayı sizler için oluşturuyor ve gerekli yerlere direkt olarak sunuyoruz.

  • Dilekçe,
  • TCK’nın 53.maddesindeki suçlardan mahkum olunmadığını gösteren belge,
  • Tüzel kişi açma belgesi,
  • Kurumun çizilmiş yerleşim planı,
  • İtfaiye raporu,
  • Çevre ve sağlık raporu.

Okul Projelendirmesi ve Yönetmelik

Söz konusu lise olduğu zaman yönetmelikte değişkenlikler olabiliyor. Bu değişiklikleri takip edebilmek ise bir profesyonellik gerektiriyor. O nedenle özel lise açılış danışmanlık hizmetleri yardımı almak, okul açarken en ideal seçeneklerden biri haline geliyor.

Okulun bulunacağı binadan, bina kapı genişliklerine kadar tüm unsurlar okulun açılmasına etki eden faktörlerdir. Tüm bunları birbiri ile bütün haline getirmek ise hem büyük bir bütçe hem de büyük bir zaman dilimi gerektirebiliyor. Bunlar ile uğraşmak istemiyorsanız bu konuda sizlere yardımcı oluyoruz.

Açılış Sonrası Hizmeti

Okulun yönetmeliğe göre hazır hale getirilmesi başarılı bir lise açıldığını göstermiyor. Çünkü lisenin açılması kadar açıldıktan sonra nasıl hizmet vereceği de sistemin bir parçasıdır. Nasıl reklam yürütülür, personeller nasıl seçilir, öğrenciler nasıl kaydedilir konularında da bilgi sahibi olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Özel lise açılış danışmanlık hizmetleri söz konusu olduğunda hem projelendirme hem de yürütme konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. Yani okul açılırken gerekli olan tüm hizmetleri sizlere profesyonel olarak veriyoruz. Böylelikle personeller ve kayıt işlemlerinde de geride kalmıyorsunuz. Tecrübeli bir ekip ile sağlam bir iş kurmak için doğru yerde olduğunuzu bilmeniz gerektiğini söylemeliyiz.

Özel lise açma işlemleri MEB kanun, yönetmelik ve yönergelerine göre yürütülmekte olup lise açma işlemlerinde yatırımcının dikkat etmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Sektörde olan deneyimimiz sayesinde çok karmaşık gelen lise açma işlemlerinde doğru ve en az maliyet ile en kolay açılışı sağlayıp devamlılık için gerekli rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Elçin Danışmanlık olarak lise açma işlemlerinde; lise binasının hazırlanmasından ruhsatın alınmasına kadar geçecek sürede ve kurum açılışından sonra da işleyiş konusunda danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunuyoruz.

ÖN DANIŞMANLIK HİZMETİ

Özel lisenizin kurulumu ile alakalı projenizin detaylarını dinleyip alternatif yöntemleri oluşturuyoruz. Bütçeniz dahilinde açılabilecek özel liseniz için hazırlanan proje doğrultusunda uygulamaya geçiyoruz.

YER SEÇİMİ VE PLANLAMA

Özel liseleriniz için uygun olan detayları belirleyip, daha önce yapmış olduğumuz projeler yada binanız için size özel hazırlanan proje örneklerine bakarak seçilen binanın yerleşim planı detaylarını oluşturuyoruz.

ÖN DANIŞMANLIK HİZMETİ

Özel lisenizin kurulumu ile alakalı projenizin detaylarını dinleyip alternatif yöntemleri oluşturuyoruz. Bütçeniz dahilinde açılabilecek özel liseniz için hazırlanan proje doğrultusunda uygulamaya geçiyoruz.

Yer Seçimi ve Planlama

Özel liseleriniz için uygun olan detayları belirleyip, daha önce yapmış olduğumuz projeler yada binanız için size özel hazırlanan proje örneklerine bakarak seçilen binanın yerleşim planı detaylarını oluşturuyoruz.

PROJELENDİRME VE ONAY ALMA

Oluşan yerleşim planına bağlı olarak kurucu-kurucu temsilcisine ait belgeler, itfaiye raporu, çevre-sağlık raporu, teknik raporlar ile kurum açılışına ilişkin diğer evrakları da hazırlayıp onay almak üzere süreci takip ediyoruz.

AÇILIŞ SONRASI DESTEK

Lisenizin açılışından sonra kurucu-kurucu temsilcisine işleyiş hakkında seminerler düzenleyerek istihdam edilecek personelin atama işlemleri, öğrenci kayıtları ve kurum işleyişi hakkında danışmanlık yapıyoruz.

UNUTMAYIN

MEB, izinsiz olarak eğitim-öğretim faaliyeti gösteren kişi ve kuruluşlara yürürlükte bulunan brüt asgari ücretin 20 katı idari para ile eğitim-öğretim yapılan binayı mühürleyerek kapatma cezası uygulamaktadır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin

Formu doldurup mesaj bırakabilirsiniz.