Uzaktan Öğretim Kursları

Uzaktan Öğretim Kursları

Uzaktan Öğretim Kursları Açılış Hizmetlerimiz

Uzaktan öğretim kursları, çeşitli nedenlerle öğrenimlerini sürdüremeyenlere her türlü iletişim araçları ile eğitim-öğretim yapan kurumlardır. Uzaktan eğitim, internet kullanılarak, canlı olarak ya da derslerden sonra video kayıtlarını izleyerek öğrencilerin sertifika sahibi olabilecekleri bir eğitim sistemdir. Bu sistem ile öğretmen ve öğrenciler farklı yerlerde ve farklı zamanlarda etkileşimde bulunabilirler ya da öğretmen ve öğrenciler farklı mekanlarda bulunarak, eş zamanlı bir şekilde eğitim yapabilirler.  Uzaktan eğitim, öğrenci ve öğretmenin aynı ortamda bulunma gereksinimini ortadan kaldırmaktadır. Uzaktan eğitim kurslarının açılabilmesi için seçilen yapının bütün birimlerinin aynı binanın birbirine bitişik daire veya bitişik alt ve üst katlarında ya da bitişik binaların birbirine bağlantılı aynı katlarında yahut aynı bahçe içerisinde tamamı kuruma ait binalarda bulunması gerekmektedir.

Uzaktan öğretim kursu açma işlemleri MEB kanun, yönetmelik ve yönergelerine göre yürütülmekte olup uzaktan öğretim kursu açma işlemlerinde yatırımcının dikkat etmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Sektörde olan deneyimimiz sayesinde çok karmaşık gelen uzaktan öğretim kursu açma işlemlerinde doğru ve en az maliyet ile en kolay açılışı sağlayıp devamlılık için gerekli rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Elçin Danışmanlık olarak uzaktan öğretim kursu açma işlemlerinde; uzaktan öğretim kursu binasının hazırlanmasından ruhsatın alınmasına kadar geçecek sürede ve kurum açılışından sonra da işleyiş konusunda danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunuyoruz.

ÖN DANIŞMANLIK HİZMETİ

Özel uzaktan öğretim kursunun kurulumu ile alakalı projenizin detaylarını dinleyip alternatif yöntemleri oluşturuyoruz. Bütçeniz dahilinde açılabilecek özel uzaktan öğretim kursu için hazırlanan proje doğrultusunda uygulamaya geçiyoruz.

YER SEÇİMİ VE PLANLAMA

Özel uzaktan öğretim kursunuz için uygun olan detayları belirleyip, daha önce yapmış olduğumuz projeler yada size özel hazırlanan proje örneklerine bakarak seçilen binanın yerleşim planı detaylarını oluşturuyoruz.

Projelendirme ve Onay Alma

Oluşan yerleşim planına bağlı olarak kurucu-kurucu temsilcisine ait belgeler, itfaiye raporu, çevre-sağlık raporu, teknik raporlar ile kurum açılışına ilişkin diğer evrakları da hazırlayıp onay almak üzere süreci takip ediyoruz.

AÇILIŞ SONRASI DESTEK

Uzaktan öğretim kursu açılışından sonra kurucu-kurucu temsilcisine işleyiş hakkında seminerler düzenleyerek istihdam edilecek personelin atama işlemleri, öğrenci kayıtları ve kurum işleyişi hakkında danışmanlık yapıyoruz.

UNUTMAYIN

MEB, izinsiz olarak eğitim-öğretim faaliyeti gösteren kişi ve kuruluşlara yürürlükte bulunan brüt asgari ücretin 20 katı idari para ile eğitim-öğretim yapılan binayı mühürleyerek kapatma cezası uygulamaktadır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin

Formu doldurup mesaj bırakabilirsiniz.